<< Vrátit se zpět

Kouzlo knihy

24.04.2017

Kniha může kouzlit. Obzvláště, pokud to je kniha kouzelná. A jmenuje se KNIHA NEOBYČEJNÝCH KOUZEL. A já vám povím, jaké kouzlo jsem s ní zažila já.

Tuto úplně novou knížku jsem měla sebou na výstavě, kde jsem ji ukazovala, a případným zájemcům i prodávala, jako nejnovější miminko z líhně Životních map.

Tato knížka přitahovala dětské čtenáře jako magnet.Mezi jiným ke mně přišly dvě dívenky a dlouho si ji prohlížely. Když odcházely, ta jedna říká: „Já se jdu podívat domů, kolik mám peněz a ještě se vrátím.“. Brala jsem to s nadhledem. Ale asi za dvě hodiny se dívka opravdu vrátila a v ruce držela pokladničku. Vysypala přede mě hromádku peněz a začala ji přepočítávat, zda ji to vyjde. Nevyšlo. Chybělo jí pár korun. Celá smutná začala sbírat ty peníze zpátky. Já jsem ji zarazila. „ Ta knížka je kouzelná, jak víš, a už teď čaruje. Ona ti prostě patří i tak.“

A pohled na to spokojené a šťastné dítě, které si odnášelo domů knihu, za kterou dalo v té chvíli všechny své peníze, bylo zase kouzlo a malý zázrak pro mě.

Vaše Edita